Deň vidieckych piecok a slimáka Kraska

"KDE BOLO, TAM BOLO, bol raz slimáčik Krasko, ktorý si myslel, že celý život prežije na jedinej lúke a čaká ho len nuda bez dobrodružstiev. Náhoda a kúzla všetko zariadili inak. Ako? Počkaj trochu. Všetko sa dozvieš a bude to poriadne prekvapenie! Zatiaľ ti prezradím iba toľko, že vďaka kúzlam bude Krasko putovať po nádhernej krajine plnej rozprávkových bytostí. Tá krajina sa volá Slovenský kras. " - Citát z rozprávkovej knihy "Dobrodružstvá slimáka Kraska"


S radosťou Vám oznamujeme, že v sobotu dňa 9.11.2013 v Pieckovom háji v obci Jablonov nad Turňou v rozprávkovom území MAS OZ KRAS v kráľovstve slimáka Kraska sa uskutoční krst rozprávkovej knihy "Dobrodružstvá slimáka Kraska" , na ktorý Vás touto cestou srdečne pozývame. Táto kniha je prvým hmatateľným výstupom projektu nadnárodnej spolupráce , ktorú realizuje MAS OZ KRAS v spolupráci s MAS Moravský Kras. Okrem krstiny knihy účastníkov podujatia čaká očarujúca atmosféra vidieka s pieckami , v ktorých sa pečú tie najchutnejšie dobroty, krasovo-svieže vína z Turnianskej vínnej cesty , regionálne produkty "KARSTICUM" na vidieckom trhovisku a sláčik temperamentných huslistov.


Tešíme sa na Vás.

 

 

 

 

 

 

NOVINKY

Festival vyberania desiatkov z úrody Jablonov nad Turňou 24.9.2016 ... čítaj ďalej
Dňa 30.04.2016 v Jablonove nad Turňou ... čítaj ďalej
Trh regionálnych výrobkov Karsticum dňa 05.12.2015 v Jablonove n/Turňou na trhovisku pri Granáriu ... čítaj ďalej
Trh regionálnych výrobkov Karsticum dňa 21.11.2015 od 12,00 hodín. ... čítaj ďalej
VII. ročník festivalu vyberania desiatok z úrody a Trh regionálnych výrobkov v Jablonove n/ Turňou dňa 26.09.2015 na trhovisku pri Granáriu. ... čítaj ďalej